Są rodzaje prezentów, które będą nam się podobały nawet wtedy, gdy w ogóle nas nie dotyczą. Statystki pokazują, że coraz częściej interesujemy się po prostu wszelkimi nowościami elektronicznymi, czy też technologicznymi. Niezależnie od tego, jak je będziemy nazywali, zawsze jakieś ciekawe wynalazki, które mogą być dodatkowo funkcjonalne, na co dzień będą budziły nasze zaciekawienie. Jest cała masa takich przedmiotów, o których nawet wcześniej nie słyszeliśmy. Nie każdy np. jest zorientowany w tym, że produkuje się różnego typu przenośne głośniki, które możemy zabrać wszędzie ze sobą i nie potrzebują zewnętrznego źródła energii. Są też osoby, które stawiają tylko i wyłącznie na nowoczesne telefony i tablety, na których będą dostępne gry hazardowe za darmo bez rejestracji. Dodatkowo nie brakuje również rozmaitych urządzeń, które będą służyły nam do śledzenia naszej aktywności fizycznej. To z kolei są rozwiązania dedykowane dla osób, które są bardzo aktywne i będą trenować. Oczywiście takie produkty muszą być przede wszystkim pragmatyczne.

Co najbardziej chcielibyśmy dostać?

Zainteresowanie gadżetami technologicznymi wynika również z tego, że technologia będzie coraz bardziej istotna w naszym życiu codziennym. Dookoła jesteśmy otoczeni rozmaitymi przedmiotami elektronicznymi. To może być zwykły budzik, ale oczywiście również telewizor, czy też telefon i laptop. Nie ma znaczenia, w którym miejscu się znajdujemy, bo wszędzie napotykamy się na urządzenia cyfrowe. Wchodzimy do kuchni i widzimy wyświetlacz na kuchence lub na lodówce, czy też na ekspresie do kawy. Chcesz zrobić pranie i wchodzisz do łazienki? Na pralce również znajduje się wyświetlacz. Tak samo kontakt z takimi technologiami będziemy mieli, gdy wchodzimy do samochodu i spoglądamy na deskę rozdzielczą. Coraz częściej więc interesujemy się bardziej produktami, które mogą nam się przydać. Zgodnie ze statystykami aż 74 % Amerykanów ma zamiar kupić przynajmniej jeden prezent technologiczny w tym roku. Jeżeli chodzi o kwoty pieniężne, to Amerykanie w sezonie świątecznym przeznaczą na takie zakupy mniej więcej 97,1 miliarda dolarów.

Prezenty technologiczne, które najbardziej cenimy

Jeżeli, więc zamierzamy zrobić komuś prezent, a wiemy jednocześnie, że ta osoba interesuje się nowoczesnymi technologiami, to warto skorzystać z trochę bardziej dokładnych zestawień, abyśmy wiedzieli, co kupić i co z największym prawdopodobieństwem przyniesie radość takiej osobie. Dane sporządzone na podstawie informacji statystycznych mówią o tym, że do najpopularniejszych prezentów pod choinkę należy zaliczyć:

 • bezprzewodowe słuchawki douszne 58%
 • przenośny głośnik bezprzewodowy 43%
 • smartfon 41%
 • telewizor 39%
 • inteligentny głośnik 38%
 • urządzenia do streamingu wideo 38%
 • laptop 37%
 • tablet 37%
 • smartwatch 36%
 • konsola do gier 33%
 • urządzenia do śledzenia aktywności fizycznej 29%
 • czytnik e-booków 25%

Gadżety użyteczne na co dzień

Bardzo dobrą metodą na kupno prezentów, która na pewno będzie się sprawdzać, jest wybór takiego przedmiotu, który może zagwarantować jednocześnie rozrywkę, ale będzie także bardzo przydatny. To po prostu będzie optymalny wybór. Tu doskonale będą się sprawdzały smartwatche, który jednocześnie będą miały zamontowany pomiar pulsu oraz krokomierz. Taki produkt na pewno przyda się każdemu. W końcu wszyscy musimy mieć zawsze zegarek przy sobie, a jednocześnie może on mieć funkcję odbierania połączeń. Z drugiej strony osoba, która dostanie taki prezent, może akurat uprawia sport albo właśnie nim się zainteresuje z uwagi na dodatkowe funkcje takie jak pomiar szybkości jazdy na rowerze lub ilość przebiegniętych kilometrów.

Poprzedni artykuł5 najlepszych gier online typu single-player
Następny artykułUrządzenia poprawiające bezpieczeństwo domu