W dzisiejszych czasach przez internet możemy załatwić prawie wszystko. Na przykład zagramy w darmowe gry hazardowe maszynowe. Bez problemu zapłacimy nasze rachunki, czynsz za mieszkanie. Możemy również kupić wiele różnych produktów zarówno tych elektronicznych, jak i spożywczych. Co warto kupić online i czy w ogóle kupowanie online jest lepsze od offline? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć sobie w tym artykule. 

Na pewno niesamowitą wygodą jest to, że możemy zakupić coś w internecie, na przykład jadąc do pracy. Jeszcze tego samego dnia zakupiona przez nas rzecz jest pakowana i wysyłana pod wskazany przez nas adres lub do paczkomatu. Szczególnie ta druga opcja wysyłki jest warta uwagi, ponieważ nie zawsze znajdujemy się w pobliżu domu, paczkomat w takim przypadku definitywnie wygrywa w starciu z kurierami. Jednak nie o sposobach dostawy tutaj mowa, ale o samym produkcie i sposobie jego zakupu.

Kupując coś online, często skazani jesteśmy na siebie, jeśli chodzi o reklamacje. Owszem, można w przypadku odbioru przedmiotu od kuriera spisać protokół uszkodzenia zamówionej przez nas rzeczy. Ostatecznie jednak wszystko zależy od tego, czy sklep będzie próbował przeciągnąć sprawę w czasie, czy od razu wymieni nam uszkodzoną rzecz. Podczas zakupów offline nie mamy takiego problemu, widzimy kupowany przez nas przedmiot i możemy bez problemu sprawdzić zawartość pudełka bezpośrednio przy kasie. 

Na pewno zakupy offline są więc bezpieczniejsze, jeśli kupujemy coś, co może łatwo ulegać uszkodzeniom. 

Sprawdzenie przedmiotu bezpośrednio przed jego zakupem jest bardzo ważne, możemy wówczas doskonale ocenić jego jakość. Z tego też względu dużo osób z dużą rezerwą podchodzi do kupowania online produktów spożywczych. 

Kupując produkty spożywcze online, nie zawsze mamy możliwość sprawdzenia, czy przypadkiem nie ma na nich pleśni, moli spożywczych lub czy po prostu nie upłynęła data ważności konkretnego produktu. W końcu nie będziemy za każdym razem sprawdzali wszystkich produktów, które dostarczył nam kurier. Spleśniałe rzeczy jeszcze nie stanowią dużego problemu, ponieważ możemy je bez problemu wyrzucić. Największym problemem mogą się okazać mole spożywcze, które to mogą stać się na długi czas naszymi przyjaciółmi w naszej kuchni.

W sferze offline warto więc dokonywać zakupów, których jakość chcemy bezpośrednio skontrolować. 

Co warto więc kupować online?

Na pewno rzeczy drobne lub takie, których transport jest uciążliwy. Online kupić możemy dziesiątki ładowarek i kabli. Możemy również zamówić żywność dla naszego domowego pupila. Ponadto często możemy się spotkać z atrakcyjnymi ofertami chemii gospodarczej. W księgarniach online możemy zakupić dziesiątki książek, bez konieczności szukania ich na półkach w księgarni offline. 

Jaki jest ostateczny wynik starcia zakupów online vs offline?

Wszystko ostatecznie zależy od indywidualnych preferencji. Niektóre rzeczy tak jak pokazaliśmy w tym artykule, warto zakupić offline, pozostałe warto kupować online. Trzeba również mieć na uwadze to, że sklepy internetowe coraz lepiej zabezpieczają sprzęt przed wysyłką. Uszkodzenia produktów mogą więc występować obecnie w znacznie mniejszej skali. Ponadto same firmy kurierskie szybko reagują na informacje dotyczące niewłaściwego traktowania paczek. 

Na pewno w dzisiejszych czasach zdecydowaną większość naszych zakupów możemy robić online. Każdy z nas jednak musi sobie odpowiedzieć na pytanie, które kategorie przedmiotów kupować online, a po które pofatygować się osobiście do sklepu.

Poprzedni artykułAktualizacja GTA 5 – dodane kasyna
Następny artykułBetclic – bonusy, opinie, oferta zakładów